IVT Nordic Inverter - vzduch/vzduch

výkon 5,5 kW

IVT Nordic Inverter - vzduch/vzduch

Malé tepelné čerpadlo vzduch/vzduch, určené pro vytápění v domech a bytech vybavených elektrickým vytápěním, nebo pro temperování v chatách a podobných stavbách. Tepelné čerpadlo IVT Nordic Inverter je vybaveno nejmodernější technikou a je vyvinuto pro drsné severské klimatické podmínky. Zabudovaný Plasmaclusterový čistič vzduchu představuje zcela jedinečnou techniku, která Vám poskytne čistější a zdravější vzduch ve Vašem domě.

Tepelné čerpadlo IVT Nordic Inverter v minulých letech opakovaně získalo skvělé ohodnocení ve specializovaných spotřebitelských testech.

Tecnické parametry Nordic Inverter zde.

Funkce:

  • Vytápění s plynule řiditelným výkonem až 6,5 kW.
  • Klimatizace s chladicím výkonem až 4 kW.
  • Odvlhčování.
  • Čistění vzduchu pomocí ION Plasmacluster filtru.
  • Temperace prostoru na 10 °C.
  • Možnost ovládání přes GSM.
  • Vnitřní díl v nástěnném (FR) nebo podokenním provedení (HR).

 

 

 

Jak Funguje

 

Vytápění v domech a bytech vybavených přímotopy nebo elektrokotlem

 

ivtinverter2.gifIVT Nordic Inverter je ideálním doplňkem pro domy a byty vytápěné elektřinou. Zařízení lze jednoduše instalovat i do stávajícího objektu bez velkých stavebních úprav. Velmi vhodné je, když vytápěný byt nebo dům má otevřenou dispozici, která umožní aby teplý vzduch z IVT Inverteru mohl proudit celým prostorem. Tak se může stát toto tepelné čerpadlo hlavním zdrojem tepla v objektu. 

Pokud vytápíte svůj dům nebo byt elektřinou, je pro Vás IVT Inverter skvělou investicí. 69 000 korun investovaných do pořízení tohoto tepelného čerpadla Vám přinese čistou roční úsporu 11 000 až 29 000 Kč. To znamená zhodnocení Vašich investovaných peněz o 14 % až 35 % ročně.

 

Temperování v chatách a podobných stavbách

 

Přijet v pátek večer do studené či vymrzlé chaty nebo chalupy nikoho příliš nepotěší. Zvýšení teploty na příjemnou úroveň trvá dlouho a stojí nás jak čas, tak peníze. Z tohoto důvodu se IVT Nordic Inverter často využívá pro temperování rekreačních objektů.Při odjezdu z chaty nastavíte na IVT Inverteru funkci temperace +10°C. Tepelné čerpadlo bude po dobu vaší nepřítomnosti hlídat, aby teplota v místnosti neklesla pod + 10°C. Při příjezdu do chaty zmáčknete tlačítko Turbo Full Power a tepelné čerpadlo začne dodávat maximální výkon pro rychlé vytopení objektu. Tepelné čerpadlo se automaticky vrátí do normálního pracovního režimu po uplynutí určitého časového intervalu. Na chatách lze využít i funkci klimatizace v letním období a celoročně i odvlhčování prostoru, což je mimořádně zajímavé u starších chalup se špatnou izolací proti vlhkosti.Pokud dojde k výpadku elektrického proudu, tepelné čerpadlo po obnovení dodávky elektřiny nastartuje znovu se stejným nastavením, jako před výpadkem.
Provoz tepelného čerpadla je velmi levný i při běžné elektrické sazbě D01. Při teplotách vyšších než -5°C je dokonce provoz levnější než při použití dřevěných briket.

 

IVT Nordic Inverter - Vítěz spotřebitelských testů

 

2008 Test norského spotřebitelského časopisu DINE PENGER: IVT Nordic Inverter 12JHR-N, získal ocenění „VÍTĚZ TESTU". Dosáhl nejvyšší úspory v pěti ze šesti testovaných velikostí rodinných domů a v konkurenci jedenácti renomovaných značek tepelných čerpadel vzduch/vzduch.

2006 Test švédského zkušebního a výzkumného institutu SP: IVT Nordic Inverter 12FR-N, dosáhl nejvyšší úspory ve třech ze šesti testovaných velikostí rodinných domů. IVT dosáhlo i nejlepších výsledků při nízkých venkovních teplotách. Při -18 °C má IVT o 75 % nižší spotřebu elektřiny než nejméně efektivní tepelné čerpadlo v testu.

2004 Test švédského spotřebitelského časopisu Rad & Rön:" IVT Nordic Inverter 12FR-N, získal ocenění jako nejúspornější tepelné čerpadlo pro menší domy (se spotřebou tepla do 10 000 kWh/rok), v konkurenci osmi značek tepelných čerpadel vzduch/vzduch.

 

Tabulka hodnot tepelného čerpadla

Tepelné čerpadlo Topný výkon (+7 °C venku, 20 °C uvnitř) Topný výkon (+2 °C venku, 20 °C uvnitř) Topný výkon (–7 °C venku, 20 °C uvnitř) Topný výkon (–15 °C venku, 20 °C uvnitř) Příkon (min.–max.) Chladicí výkon Nejnižší provozní teplota
IVT Nordic FR-N 4,7 kW 3,5 kW 3,2 kW 2,5 kW 0,13–1,7 kW 0,9–4 kW Bez omezení
IVT Nordic JHR-N 5,4 kW 4,6 kW 4,0 kW 3,2 kW 0,16 - 1,7 kW 0,9–4 kW Bez omezení